• Metrologija

Metrologija je nauka o naučnim, teorijskim i praktičnim aspektima merenja i greškama merenja. Ili: "Metrologija je osnova na kojoj fizika vlada svetom. Razmislite o tome ponovo!"

• XXIII IMEKO World Congress

23. Svetski kongres Međunarodne metrološke konfederacije (IMEKO2021) održava se u Jokohami, Japan, u periodu 30.8-3.9.2021, u vidu virtuelne konferencije.

• CIM 2021

20. Međunarodni metrološki kongres CIM2021 održava se u Lionu, u periodu 7-9. septembar 2021.

• WAD 2021

Svetski dan akreditacije obeležava se svake godine 9. juna. Ovogodišnja proslava je posvećena Agendi održivog razvoja UN.

Dobrodošli u Društvo metrologa!

Saznajte više »

Predavanja povodom Svetskog dana metrologije

Povodom Svetskog dana metrologije, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu organizuje 20.5.2021. niz predavanja. Predavanja se održavaju putem platforme Google Meets u periodu 13-17 h. Prisustvo je besplatno. Pogledajte i raspored predavanja.

Svetski dan akreditacije

9. jun se obeležava kao Svetski dan akreditacije, u zajedničkoj organizaciji IAF and ILAC. Ovogodišnji slogan proslave je "Podrška implementaciji ciljeva održivog razvoja", u skladu sa Agendom održivog razvoja Ujedinjenih nacija.

20. Međunarodni metrološki kongres CIM2021

Međunarodni metrološki kongres CIM2021 se održava dvadeseti put, ovog puta u Lionu. Očekuje se 1000 učesnika iz 45 zemalja. Na dnevnom redu je 200 prezentacija i 6 okruglih stolova. Za više detalja, pogledajte oficijelni sajt Kongresa.

Savetovanje "Iskustva u primjeni norme HRN EN ISO/IEC 17025"

U periodu 16-18.6.2021, u Crikvenici će se održati savetovanje "Iskustva u primjeni norme HRN EN ISO/IEC 17025", u organizaciji Hrvatskog mjeriteljskog društva i European Centre for Laboratory Excellence. Paralelno sa savetovanjem, održaće se i seminar "Primjena razmišljanja na temelju rizika u laboratoriju".

Novi broj časopisa ACTA IMEKO

Prvi ovogodišnji broj onlajn elektronskog časopisa ACTA IMEKO sadrži 36 istraživačkih radova. Sadržaj časopisa, odakle se mogu preuzeti i puni tekstovi svih članaka, dostupan je na sajtu časopisa.

XXIII IMEKO World Congress

Ove godine, zbog aktuelnih okolnosti, Svetski kongres će se održati u vidu onlajn virtuelne konferencije. Kongres počinje 30. avgusta i traje do 3. septembra. Suorganizatori kongresa su Science Council of Japan (SCJ) i The Society of Instrument and Control Engineers (SICE). Za više detalja, pogledajte oficijelnu stranicu Kongresa.

Svetski dan metrologije 2021

Svetski dan metrologije se obeležava 20. maja, u čast godišnjice potpisivanja Metarske konvencije 1875. godine. Društvo metrologa ove godine ne organizuje nikakve aktivnosti posvećene Svetskom danu metrologije, ali vas pozivamo da se prijavite za konferenciju "Svjetski dan mjeriteljstva", u organizaciji Hrvatskog mjeriteljskog društva (Poziv na konferenciju", Program konferencije)